You are currently viewing Czy lato to odpowiedni czas na odchudzanie?

Czy lato to odpowiedni czas na odchudzanie?

Zastanawiasz się, czy warto zacząć odchudzanie latem? W końcu wszędzie czeka tyle pokus. Tu gofry podczas spaceru nad morzem na urlopie, tu wieczorne wyjścia na piwo. Myślisz, że może by tak zaczekać, do jesieni, zimy, nowego roku aż nie będzie po drodze wesel, sobotnich grillów u znajomych? Wieczne odkładanie odchudzania na lepszy moment, gdy na horyzoncie nie będzie żadnych okazji, nic Ci nie da. Sprawi tylko, że czas będzie nadal uciekał, a dodatkowe kilogramy nie. Co takiego szczególnego jest w lecie, że uważam, że to dobry czas na odchudzanie? Koniecznie czytaj dalej.

Nie istnieje idealny czas na odchudzanie

A to dopiero zabawne. Cały wpis poświęcam tematowi, czy lato jest odpowiednim czasem na odchudzanie, po czym piszę Ci, że idealny czas nie istnieje. Chociaż część osób twierdzi, że idealny czas, by zacząć, jest teraz. No to może jednak istnieje. Bo tak naprawdę zawsze będą po drodze wesela, komunie, święta, grill, urlop. Nie chodzi o to, by tych okazji unikać. One zawsze będą w Twoim życiu się pojawiać. Chodzi o to, by nauczyć się, że nie trzeba się trzymać w 100% planu, by osiągnąć wymarzone rezultaty. Nie trzeba chodzić wszędzie z wagą kuchenną, a można cieszyć się tymi wydarzeniami i jedzeniem bez wyrzutów sumienia.

Czy warto odchudzać się wiosną?

Latem częściej mamy ochotę na lekkie potrawy.

Odchudzanie dopasowane do Twoich potrzeb

Jeśli nie chcesz sama pracować nad swoim odchudzaniem, możesz skorzystać z indywidualnej współpracy ze mną. Otrzymasz moje wsparcie, cenne rady i jadłospis dopasowany do Twoich potrzeb.

Odchudzanie latem — korzyści

Nie przedłużając, lecimy z najważniejszymi korzyściami odchudzania latem (moim zdaniem).

Duży wybór sezonowych warzyw i owoców

Po pierwsze kupowanie sezonowo pomaga oszczędzać pieniądze, a gdyby tego było mało to warzywa i owoce smakują latem wybornie. Kartonowy pomidor kupiony zimą, nigdy nie dorówna smakiem dojrzałemu, letniemu pomidorowi. Więcej warzyw pomaga w odchudzaniu, wspiera zdrowie, a dodatkowo twój portfel tego aż tak nie odczuje. Nie przekonałam? Większy wybór, świeżych, słodkich owoców może Ci również pomóc w zmniejszeniu ochoty na słodycze.

Mniejszy apetyt

Po drugie myślę, że mogłaś zauważyć, że podczas upałów nie chce się jeść. Jeśli boisz się głodu na redukcji, warto wykorzystać taką okazję. Jedz regularnie, a głód nie będzie Ci straszny.

Mniejsza ochota na ciężkie, tłuste dania

Po trzecie latem, w wysokich temperaturach, naturalnie mniej chętnie sięgamy po ciężkie, kaloryczne posiłki. Lekkie sałatki i chłodniki stają się bardziej atrakcyjne, co sprzyja zdrowemu odżywianiu i utracie masy ciała.

Lepsze samopoczucie

Więcej czasu na zewnątrz, więcej słońca sprzyja produkcji serotoniny, czyli „hormonu szczęścia”. Podczas ekspozycji na słońce twój organizm produkuje też witaminę D, która sprzyja energii do działania i lepszemu samopoczuciu.

Więcej okazji do aktywności fizycznej

Na zakończenie dłuższe dni i cieplejsza pogoda zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Możesz korzystać z różnych form aktywności fizycznej, takich jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie czy gry zespołowe, co zwiększa ilość spalanych w ciągu dnia kilokalorii i wspiera proces odchudzania

Podsumowanie

Podsumowując lato to  okres, w którym wiele osób ma mniej napięty harmonogram, co sprawia, że pojawia się więcej miejsca na nowe aktywności. To doskonały czas na wprowadzenie nowych, zdrowych nawyków, które mogą stać się częścią codziennej rutyny. Regularne ćwiczenia, zdrowe gotowanie i aktywności na świeżym powietrzu mogą stać się nawykami, które utrzymasz przez cały rok. Zaczynając dzisiaj, na jesień zobaczysz wypracowane rezultaty. Zapraszam Cię również na mój Instagram, gdzie znajdziesz wiele treści o odchudzaniu. Zostawię Ci również mój kompleksowy poradnik odchudzania od strony technicznej klik.

Źródła

Vitamin D and Chronic Fatigue.” Journal of Endocrinology, 2017.

Improvement of Fatigue Symptoms Following Vitamin D Supplementation.” Journal of Clinical Sleep Medicine, 2013

Dodaj komentarz